Буклет «Сталіно» (Сталино) был выпущен в канун 40-ой годовщины Октябрьской революции. Он представлял из себя сувенирную подборку видов Сталино, исполненных в виде складывающейся «гармошкой» полосы. На 16 фотографиях (плюс 2 цветных фото на обложке) авторы попытались показать самые главные преобразования, которые произошли в городе Сталино в период «советских пятилеток». Пояснительный текст расскажет читателю о том, как «растет и цветет донецкий город, ярко воплощая в своем расцвете самые знаменательные черты советской действительности». 

ОбложкаОбложка буклета

Текст

Величезні перетворення, які сталися за роки радянських п’ятирічок у Донецькому басейні, особливо яскраво видно на прикладі бурхливого розвитку мита Сталіно. Сорок років тому, напередодні Жовтневої революції, У колишньому селищі Юзівка нараховувалось всього близько 30 тисяч жителів. А сьогоднішнє Сталіно (так у 1924 році було переімtновано Юзівку) — місто з кількасоттисячним населенням, найважливіший центр вугільно-індустріального Донбасу. І навіть старожилові важко буде знайти серед кварталів нових будинків, нових вулиць і проспектів, бульварів і парків рештки старої Юзівкп з її убогими «каютами» і «балаганами».

У місті зосереджено десятки потужних вугільних шахт, металургійний, коксохімічні та машинобудівні заводи, підприємства легкої і харчової промисловості. Науково-дослідні та проектні інститути міста успішно розв’язують складні питання механізації трудомістких процесів на шахтах і металургійних підприємствах.

Зростає мережа навчальних закладів. Інженерів шістнадцяти спеціальностей готує Донецький індустріальний інститут, тисячі юнаків і дівчат вчаться у медичному та педагогічному інститутах і дванадцяти технікумах міста.

Населення донецької столиці має всі умови для культурного відпочинку. Тут працюють два великі театральні колективи — театр опери та балету і драматичний театр ім. Артема, обласна філармонія, два ансамблі пісні і танцю. До послуг трудящих численні кінотеатри, бібліотеки, клуби, палаци культури, телевізійний центр, музеї, спортивні бази.

З кожним днем змінюється зовнішній вигляд міста. Лише на житлове будівництво тут щодня витрачається понад один мільйон карбованців.

Росте і квітне чудове донецьке місто, яскраво втілюючи в своєму розквіті найзнаменніші риси радянської дійсності.

1. Институт Сталингипрошахт1. Институт «Сталингипрошахт»

2. Жилые дома железнодорожников на бульваре им. Пушкина2. Жилые дома железнодорожников на бульваре им. Пушкина

3. Кинотеатр Комсомолец3. Кинотеатр «Комсомолец»

4. Стадион ДСТ Шахтер4. Стадион ДСТ «Шахтер»

5. Улица Артема5. Улица Артема

6. Дом техники завода им. Сталина6. Дом техники завода им. Сталина

7. Дворец пионеров им. Горького7. Дворец пионеров им. Горького

8. Мост по Макеевскому шоссе8. Мост по Макеевскому шоссе

9. Вид на город из парка культуры и отдыха9. Вид на город из парка культуры и отдыха

10. Комсомольский проспект10. Комсомольский проспект

11. Жилые дома работников угольной промышленности11. Жилые дома работников угольной промышленности

12. Гостиница Донбасс12. Гостиница «Донбасс»

13. Библиотека имени Крупской13. Библиотека имени Крупской

14. Клиника физиотерапии14. Клиника физиотерапии

15. Театр оперы и балета15. Театр оперы и балета

16. Кинотеатр им. Шевченко16. Кинотеатр им. Шевченко

© Державне видавництво образотворчого мистецтва і художноï літератури

Фото Л. Азріеля Г. Угріновича
Редактор Ю. Яроменок

Технічний редактор Л. Петронюк

БФ 12800 Зам. 446 Тираж. 50000. Ціна 1 крб.

  • Буклет из архива Федонина А.Р.


8 Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарий